9.9.11

Recenze: Nebojte se tmy [Don't be Afraid of the Dark] - 50%

Malá holčička se nastěhuje do starého sídla s otcem (Guy Pearce) a jeho novou partnerkou (Katie Holmesová). Sídlo je samozřejmě strašidelné. Už od prvních minut víme, že před pár staletími jeho majitel zešílel a byl zabit nějakými hnusnými, malými, mluvícími potvůrkami, kteří žijí v jeho větracích šachtách. A živí se dětskými zuby.Film produkoval Guillermo del Toro, ale má daleko k čemukoliv, co režíroval.

Je pravda, že historický začátek a úvodní seznamování soudobé holčičky s domem a okolím má docela slušnou atmosféru (úlisně přesvědčivé hlasy z komína, haha) a byl jsem docela natěšený. Bohužel, kvalita jde v průběhu filmu konstantním tempem z kopce. Okolo poloviny filmu je jasné, že "zlo" jsou malí chlupatí krysovití CGI poltergeisti (viz trailer), ale bohužel se až do konce filmu pořádně nedozvíme, co vlastně umějí, co chtějí, jaké je jejich slabé místo atd... A taky je pořádně nevidíme, protože jsou maličtí, hbití a pořád ve tmě (bojí se světla).

Občasná lekačka funguje dobře, ale celkově mi uniká, proč dva dobří a relativně slavní herci hráli v takovém rutinním skorobéčku.

2 komentáře:

  1. Občasná lekačka funguje dobře, ale celkově mi uniká, proč dva dobří a relativně slavní herci hráli v takovém rutinním skorobéčku. holmes?:D

    OdpovědětVymazat
  2. Za prvé toto není recenze ani v nejmenším.
    A za druhé údajné nedostatky ("ale bohužel se až do konce filmu pořádně nedozvíme, co vlastně umějí, co chtějí, jaké je jejich slabé místo atd... A taky je pořádně nevidíme") ve filmu jsou, stačí se jen dívat.

    Autorovi pro příště doporučuji pořádně sledovat, míní-li něco hodnotit a zjistit si, jak má vypadat recenze, než tak nazve kdejakých pár řádků textu.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.