4.8.10

Recenze: Salt - 60%

Evelyn Saltová (Angelina Jolieová) je agentka CIA, které se jednoho dne přihodí nemilá událost: Přeběhlý ruský agent jí při výslechu prozradí, že v CIA je ukryt ruský agent, který má v New Yorku zabít prezidenta. A tento ruský špion se jmenuje "Evelyn Saltová".

-"Já se jmenuju Evely Saltová."

-"V tom prípadě jste ruský špion."

Oops...Saltová se tedy vydává na cestu, přičemž po ní jdou úplně všichni a většina jich je zmatená, o co jí vlastně jde - jestli toho prezidenta chce opravdu zabít, nebo nedejbože ochránit svět před něčím ještě strašnějším než je zabití nějakého prezidenta.

(Všimněte si, že v traileru je šikovně useknuto "to kill the president of...", aby to vypadalo, že jde o amerického prezidenta a působilo to napínavěji, hohoho.)

Angelina Jolieová pozvolna přestává být prvoplánovitě sexy, ale je to pořád dobrá herečka a má na plátně slušnou autoritu. Prostě je vidět, že se Saltovou není radno vyjebávat.

Phillip Noyce pozvolna přestává být slavným akčním režisérem, ale tady dokazuje, že na to ještě má a nějakou tu napínavou honičku dokáže dát dohromady, aniž by působila přespříliš digitálně.

Pouze díky schopnostem Angeliny a Phillipa je tento film mírně nadprůměrný a není většinu času k smíchu. Jeho scénář je totiž dost špatný. Nebudu zde spoilerovat, ale když se dočkáte závěru filmu a vzpomenete si, co všechno jste předtím na plátně viděli, budete mít neodbytný pocit, že těch šťastných náhod bylo opravdu nějak moc, i kdyby Angelina měla LUCK 18 + bonus 2 za rty. V jednu chvíli se například Saltová převlékne za českého majora (opravdu majora, ne majorku!) a všichni jí (mu) to baští!

Takovéhle ptákoviny nevadí třeba u Skály, ale jsou na závadu u filmu, který by chtěl být thrillerem, možná dokonce politickým thrillerem. Film Salt totiž není nepřetržitá akce (ani zdaleka) a jeho značná část je vyplněna pátráním, dedukováním a piklemi, které dávají v průběhu filmu pramálo smyslu a po jeho skončení - obávám se - ještě méně.

Něco mi říká, že například tento akční thriller z Ugandy bude zábavnější:

20 komentářů:

 1. ...,který má zabít v New Yorku zabít prezidenta.

  OdpovědětVymazat
 2. FF kecas, Ebert rekl ze "Salt" is a damn fine thriller a dal tomu **** :)))
  Jo a take ze Jolie is one fine-looking woman. You don't need me to tell you that.

  OdpovědětVymazat
 3. Františku, myslím, že bys měl být důsledný. Když se o postavě bavíš jako o "SaltOVÉ", tak bys měl i název filmu důsledně nazývat "SaltOVÁ", ne jen "Salt".

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymni 5.8. 8:58
  Oficiální název filmu je Salt (i v české distribuci). Takže bys asi měl (a vůbec všichni ostatní lingvističtí hnidopiši) vypadnout z týhle zkurvený planety!

  OdpovědětVymazat
 5. Jenda je dobrej! Mimochodem by mě zajímalo kdy přijde do kin druhý díl -N-Pepa. Cha, to byl fór. Takovej netrapnej...doufám, že mi ho pan Franta neukradne a nepoužije ho v Palcích.

  OdpovědětVymazat
 6. Já chci spoilery.

  OdpovědětVymazat
 7. a zase je tam auto, ktery skace pres 80cm zidku..

  OdpovědětVymazat
 8. film saltova ma nezaujima rovnako ako ani andželina s jej našpulenymi perami. ale zaujal ma velmi velice moc ten film z ugandy. kedy bude v kinách ?

  OdpovědětVymazat
 9. OT: Franto, co řikáš na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=YNyE2xExktA&playnext=1&videos=mjfg_jgdrkk&feature=rec-LGOUT-exp_fresh%2Bdiv-1r-8-HM

  Neni to boží?

  OdpovědětVymazat
 10. luck 18 + bonus 2 za rty - to je prostě krásný :-D

  OdpovědětVymazat
 11. http://www.youtube.com/watch?v=EAkYFM6jKEo

  OdpovědětVymazat
 12. Dete do kundy s tema jutub odkazama!Mam tenhle pocitac na uhli a de mi to pomalu i kdyz hodne prikladam a vy furt VIDEA!!!
  Hovno skuste mit 16MB RAM a pul giga hardrajv a pak si VYSKAKUJTE S VIEAMA!!!!!Piste jenom doprdele a nekazte to jinejm co si to nemuzou se na ty veci podivat.
  Dekuju.

  OdpovědětVymazat
 13. Tomu říkám zášť jako z encyklopedie.

  OdpovědětVymazat
 14. Na zaciatku recenzie chyba "n" v slove Evelyn, to len na margo :)

  OdpovědětVymazat
 15. Tak na to neklikej woe ne ?

  OdpovědětVymazat
 16. Angelina na blond vypada spatne :( ale je fakt, ze nehraje spatne. nerikam, ze je to extratrida, ale stale je to vyrazny nadprumer. a to je dobre

  OdpovědětVymazat
 17. TO FF - Angelina není NIKDY, NIKDY a ještě jednou NIKDY Joliová!! kdyžtak, tak jedině Angelina Jolie Voightová!! Křestní jméno, ani když je druhé, se nepřechyluje!

  OdpovědětVymazat
 18. Jolie neni krestni jmeno, blboune...

  OdpovědětVymazat
 19. Dobře, není křestní, není (asi) ani biřmovací, je to druhé jméno, v češtině to nemáme, ale prostě to není příjmení, takže se nepřechyluje ... Navíc končí samohláskou, kde se dá uplatnit výjimka, atd ...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.