26.10.08

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník [High School Musical 3: Senior Year] - 20%

Viděl jsem (dobrovolně) první Muzikál ze střední, ale přesto, že to bylo před pouhými dvěma lety, na jeho děj a hrdiny jsem dávno zapomněl, takže pro mě byl třetí díl především přehlídkou neznámých tváří, se kterými bych se pravděpodobn měl kamarádit díky předchozím dvěma filmům:

Hlavní hrdina je basketbalista a fešák. Hlavní hrdinka je fešanda a hispánka. Sourozenci-dvojčata jsou bohatí, fešáci a mají rádi showbusiness. Další hrdina je basketbalista, fešák a černoch. Další hrdinka je fešanda a choreografka. A má brýle... A všichni dohromady studují v posledním ročníku gymnázia, i když v celém filmu není jakákoliv zmínka o studiu nebo maturitě. Jejich život pozůstává pouze z toho, že se připravují na školní představení a řeší dilemata, zda jít raději na uměleckou školu nebo na univerzitu, kde je slavný basketbalový tým. Žádná z postav nepůsobí ani trochu sympaticky nebo zajímavě, úplně všechny jsou pouze pubertální verze Kenů a Barbín, ale chovají se ještě slušněji a ctnostněji než Kenové a Barbíny.



Vzhledem k navýšenému rozpočtu (první dva filmy byly pouze televizní) je překvapivé, jak lacině film působí. Když se občas filmaři odváží trochu pohnout s kamerou, je to téměř rušivé. Nejvýpravnější jsou hudební čísla, která se snaží vykrádat slavné filmové muzikály minulých desetiletí, ale nedaří se jim to, a především - vůbec žádná z nejméně tuctu písniček není ani v nejmenším zapamatováníhodná. Všechny jsou jen profesionálně naaranžované nic.

Možná vás nepřekvapí, že se dospělému muži třetí Muzikál ze střední nelíbí a budete se domnívat, že tak je to v pořádku a jeho cílová skupina z něj bude nadšená stejně jako z prvních dvou. Možná z něj nadšená bude, nicméně témuž "dospělému muži" se velice líbil Hairspray, Mamma Mia! a - pozor - považuje za poměrně příjemný zážitek i první Muzikál ze střední!

P.S: Film bude v našich kinech dabovaný, písničky zůstanou titulkované.

Ci 20% (Původně psáno pro měsíčník Cinema. Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

9 komentářů:

 1. Tak podle popisu děje mi tohle připomnělo první "Básníky" :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Nechápu co má František proti Kenům a Bárbínám.

  OdpovědětVymazat
 3. Docela mě na tobě Františku mrzí, že ani po tolika letech v oboru, kdy už přece jen patříš k poměrně vlivným lidem, jsi nezkusil něco dělat proti debingu (od slova debil) v kinech. V kině to považuju za obzvlášť nevkusný, a proboha u muzikálu je to zločin proti lidskosti. Kdyby si člověk mohl aspoň vybrat. Nebo ať si to nechají na ta dévédéčka doma. Ale narvat to lidem bez možnosti volby rovnou v kinech považuju za fašismus (kamarádka říkala, že v Německu to tak mají uplně u VŠECH filmů včetně německy přezpívávaných písní, protože jsou to nacionalisti:-D)

  OdpovědětVymazat
 4. Muzikál ze střední 3 je nejlepší takže Drž jazyk za zuby !!! High school musical 1, 2, a 3 is good forever

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to nakonec bylo s titulkama, super! Ale film to super nebyl. Dávám mu jednu hvězdičku z pěti.

  OdpovědětVymazat
 6. maggie: V nasich kinech to jde s titulky? Fakt??

  OdpovědětVymazat
 7. Yo. Proto jsem na to šla. Můžeš si vybrat buď titulky nebo debing. Snad poprvý lituju, že to nešlo jen v debingu pro debily, protože to bych to pak aspoň newiděla:-D

  OdpovědětVymazat
 8. DVD Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník
  Přečtěte si aktuální informace o DVD Muzikál ze střední 3, stáhněte si tapety na plochu, podívejte se na videa a objednejte si DVD Muzikál ze střední za nejlepší cenu!
  www.muzikal-ze-stredni.cz

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.