12.10.08

Karanténa [Quarantine] - 80%

Film Karanténa začíná jako tuctový televizní dokument. Jakási reportérka a její malý štáb jsou na návštěvě u hasičů a natáčejí reportáž o jejich práci (my celou dobu vidíme výhradně záběry z jejich kamery). Pak štáb s hasiči vyráží do nedalekého domu, kde se cosi stalo.

Velmi brzy poté jsou nějakými strašidelnými vládními jednotkami uzavřeni vevnitř v domě (spolu s jeho nájemníky), aniž by tušili, co se v domě vlastně stalo a co se tam děje. A postupně zjišťují, že je to něco opravdu nepříjemného a pravděpodobně nemrtvého. Přitom je celý film, od začátku do konce, skutečně vyprávěn pouze z pohledu kameramana, bez hudby, bez vypravěče a bez střihů (s výjimkou těch, kdy kameraman na chvíli vypne kameru). Z toho vyplývá, že následující trailer nemá příliš společného s tím, jak vypadá film.Americký horor Karanténa je remakem španělského filmu [REC] a jde o remake velmi věrný. Změny jsou opravdu minimální. V několika okamžicích si Američané mohli dovolit krátký digitální trik, na který by Španělé neměli (i když film rozhodně není založen na tricích), v jiných okamžicích mi důvod změny nedocházel (nebudu spoilerovat, ale jde o nedůležité změny typu "místo aby tam byla vana a v ní puška, tak je tam bazének a v něm puška"), ale pokud znáte původní verzi, není příliš důvodů chodit na americkou. Lepší rozhodně není.

Pokud původní verzi neznáte, pak si při Karanténě užijete jeden z nejlepších hororů posledních měsíců. Z hlediska strašidelnosti a realističnosti mi udělal větší radost, než Monstrum i Záhada Blair Witch - především proto, že se v něm lidi chovali víc jako normální lidi. Jenom nedoporučuji sedět příliš blízko u plátna - bude vás z toho neustálého třesení obrazu bolet hlava.

8 komentářů:

 1. Záhada Blair Witch - bola strasna sracka - fuka tebe sa to fakt pacilo ? hmm som si myslel, ze mas vacsi odstup

  OdpovědětVymazat
 2. a je tu film quarantine,
  mel ho tocit tarantine :-)

  OdpovědětVymazat
 3. a je tu film quarantine,
  mel ho tocit q.tarantine :-)

  OdpovědětVymazat
 4. tenhle film je naprosta stupidita, jediny co vidite je tma a lidi behajici nahoru a domu sem a tam,, a konec filmu se dal takhle ocekavat,, ve filmu blair witch aspon neco vidite, takze je mnohem lepsi,, radim ani ho nestahujte nebo nechodte do kina, je to ztrata penez a casu,, ;o)

  OdpovědětVymazat
 5. lulini vubec tomu nerozumíte!Good movie

  OdpovědětVymazat
 6. ae španělská verze je fakt lepší

  OdpovědětVymazat
 7. je to dost dobrej fylm a je dost strašidelnej když se díváš o ve dvě ráno seš sám doma jako já tak je to strašidelný

  OdpovědětVymazat
 8. [REC] je mnohem lepsi.. americani to jen ukradli a pridali 1 mrtvyho a cely to posrali.. v [REC] to vypada aspon realisticky kvuli jazyku ;)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.