17.8.08

Annie Leibovitz: Život objektivem [Annie Leibovitz: Life Through a Lens] - 60%

Annie Leibovitzová je opravdu hodně slavná fotografka a pokud vám to jméno náhodou nic neříká, jistě budete znát některé její slavné fotografie.Dokumentární film, který míří do našich kin, není původně celovečerním filmem, nýbrž epizodou televizního seriálu o slavných umělcích. A jako epizoda televizního seriálu je výborný. Jako celovečerní film už ne tak moc.

Pokud Leibovitzovou a její dílo už trochu znáte, pak prakticky nemáte důvod se na film dívat a zajímavější pro vás bude nějaká kniha s velkými kvalitními reprodukcemi jejích děl. Ve filmu uvidíte pár hodně starých domácích záběrů z jejího dětství a mládí, uvidíte spousty slavných lidí říkat, jak je Annie úžasná, uvidíte několik fotosezení (ale vždycky sestříhaných tak, že si neuděláte představu, jak a co při nich vlastně Annie organizuje). Ale nic z toho není nijak extra zajímavé, mimo jiné i proto, že se Annii v jejím životě nic extra zajímavého nestalo (nejzajímavější bylo to, že se od Huntera S. Thompsona naučila brát drogy a skončila v léčebně).

Ano, stojí za to tenhle film vidět. Ale proto, že je o úžasné umělkyni. Ne proto, že by šlo o úžasný film.

3 komentáře:

  1. Thompson by naučil fetovat i papeže...

    OdpovědětVymazat
  2. Tyvago, neznam ani tu paní, ani žádnou z těch fotek.

    OdpovědětVymazat
  3. Spis se tesim na An Unlikely Weapon

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.