12.1.23

Audio recenze: á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN - 30%

Jako minimalistický artový audiovizuální útvar to pravděpodobně plní svůj účel a bude se to líbit lidem, kterým připadá Lars von Trier příliš komerční. Bohužel, celovečerní artové audiovizuální útvary nejsou něco, kvůli čemu bych chtěl trávit čas v kině (nebo kdekoliv jinde).


22 komentářů:

 1. Fantastische Herr Fuchs12. ledna 2023 v 3:43

  Áko ártový štyl Larse Von Tiera sa mi páčí, ale ovela viac preferujem martial ártový štýl Jean Claude Van-Dammea.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. E e, neviem ako ty český bratu, ale ja preferujem martial art Miesha Tate a Ronda Rousey..

   Vymazat
 2. O panu Jimmy Jonesovi existuje hezka pisnicka od kapely Vanessa.

  OdpovědětVymazat
 3. Od Vachka jsem jeden film videl az do konce. Trvalo to 4 hodiny, byl pritomen i autor a po konci filmu nasledovala dalsi hodina diskuze o tom, jak to bylo skvele a poctive natocene. Opravdu, bez ironie. Od te doby jsem jiz nikdy nesel na podobny film a budu se toho drzet. Bylo to strasny. 4 hodiny bezobsazny natahovany nudy. A nejhorsi pak ta nasledna diskuze, o tom jak je autor genialni, ale nepochopeny.

  OdpovědětVymazat
 4. Kedy bude animovany banner?

  OdpovědětVymazat
 5. Technická. Proč jste na to teda šli, když vás nezajímají artové filmy? Nebo jste snad šli bez toho, abyste si zjistili nutné minimum?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobrá otázka. Dostali jsme pozvánku na premiéru, která byla napsána poněkud zmateně a vyvolala v nás dojem, že jde o dokumentární film (byť s netradiční formou). A citace z nadšených recenzí. Takže jsme potvrdili svou účast. Až těsně před premiérou jsem zjistil, že jde o hardcore art. A zjistil jsem to víceméně náhodou, protože si záměrně o většině filmů předem zjišťuji co nejméně. Takže jsme (i přes potvrzenou účast) velmi vážně uvažovali o tom, že na premiéru nepůjdeme. Ale nakonec jsme se odhodlali a nejzásadnějším argumentem byla délka pouhých 77 minut.

   Vymazat
  2. Mohl bys prosím tu pozvánku zveřejnit, abychom měli představu, proč vás zmátla?

   Vymazat
  3. Ale jo, klidně. Tady je: https://www.flickr.com/photos/fuxoft_cz/52625534932/in/datetaken/

   Píše se v ní, že film "byl oceněn na MFDF v Jihlavě" (což znamená "Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě") a cituje se tam, že "posouvá možnosti dokumentárního jazyka". Jinak se tam jeho žánr nezmiňuje. Takže jsem žil nejdříve v domnění, že je to dokument.

   Vymazat
  4. Fúú, ja by som si pre istotu vždy vopred zistil wo co gou, aby som nedopadol ako títo dvaja z Policajnej akadémie:
   https://youtu.be/mP188Hdd7Qg?t=83

   Vymazat
  5. Aha, on tam byl raut, tak proto jste tam šli. Tím se to všechno vysvětluje.

   Vymazat
 6. Film se mi nelibil a s recenzenty souhlasim v kazdem bode kritiky!

  OdpovědětVymazat
 7. Já si myslím , že forma Fukocastu je ideální i k prezentaci hardcore artových děl . 77 minut komprimovaných do 11 s tím , že si odnášíte celý obsah filmu a informaci o JonnesTown massacre si dohledáte svépomocí ...Alegorie na současny stav společnosti snad každému už došla sama .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, alegorie ve filmech, to je neco, na co se vzdycky tesim.

   Vymazat
 8. Zabili betachat.cz parchanti!
  Pane Fuka zasahnete. Vas opus magnum, odkaz teplackeho velikana budoucim generacim, vyznamem srovnatelny pouze s odkazem Satoshiho Nakamota.

  OdpovědětVymazat
 9. Hodnocení respektuju, ale věcně máte v recenzi strašně moc chyb :(

  OdpovědětVymazat
 10. Proč jsi Františku zrušil diskuzi na Tokyoblogu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přišlo mi od Googlu upozornění, že na blogu je závadný obsah. Tak jsem nejdřív pár komentářů smazal ručně a po letmém prolistování toho, co tam bylo, jsem se rozhodl pro toto radikálnější řešení.

   Vymazat
  2. RIP "načítať ďalších 50 komentárov" - user friendly metóda ako sa po pol hodine dostať k najnovším komentom..

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.