16.11.22

Audio recenze: Menu [The Menu] - 40%

Zajímavě rozehraný film s kvalitními herci, který se ve dvou třetinách úplně rozpadne a vyšumí do ztracena. Měla to být satira? Měl to být praštěný horor? Měl to být sofistikovaný horor? Jako kdyby sami tvůrci vůbec netušili, k čemu film směřuje.


13 komentářů:

 1. Kdo je to jakoby é Rejn Fajns jakoby é?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rejf, ne Rejn. To je správná výslovnost jména hlavního představitele. A to "é" není součástí jména, to je akustická obloha.

   Vymazat
  2. Tak jsem si to vyhledal a Frantisku, rika se mi to blbe, ale mas pravdu! Neni to tak uplne spravna vyslovnost, ale v Anglii to tak vyslovuji podle nejakych divnych staroanglickych pravidel, coz je pro me novinka. Ze se dozvim z anglictiny nejakou novinku zrovna ve Fukove recenzi, to jsem opravdu necekal.

   Vymazat
 2. Hm, škoda, na tenhle film jsem se hodně těšil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pata a Mata filmové publicistiky vůbec neber na vědomí, třeba na CSFD tenhle film nemá vůbec špatný hodnocení.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Tak kriticke duo FuPen je znamo tim, ze u dobrych filmu nad 40 % nejde. I kdyz tady je vlastne Voldemort Rejf, takze Pupen mohl prihodit 30 %. Nedostatek Transformeru, kreslenych Disney postavicek, absence Dwayna Johnsona a hudba Nejohna Newilliamse to ale posila zpet pod prumer.

   Vymazat
 4. Musí byť radosť osúložiť Anyu Joy - má sexi oči ako Sid z Ice Age..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne. Neni tomu tak.

   Vymazat
  2. A ja, koho mi pripomina, skvely prirovnani. BruT

   Vymazat
 5. Poselství tohodle filmu není o třídním boji, nevkusu, ani o kvalitě nejvyšší gastronomie. Ale počkat vlastně jím je. Jediné v čem se většina mýlí, je to hlavní o čem film je. Je o člověku, který se narodil, aby vařil skvělé jídlo pro lidi. Je to o tvrdém prostředí gastronomie, kterým prošel, aby vše, co umí, zdokonalil. Je to o géniovi, který vytvoří koncept, tak dokonalý, že si ho můžou dovolit jen lidé, pro které není jídlo takovou láskou jako pro ty, kteří jej tvoří. Je to o kontrastu umění s řemeslem. Je to o člověku, který je tak zničený celým tímhle světem, že jeho práce přestane mít duši. Je to o klukovi, který chtěl dělat skvělé burgery a skončil jako vyhořelý psychopat a tak se mstí celému světu, který ho zničil. Jak to vím? Sám jsem v tomhle oboru dost dlouho a vysoko, abych viděl, kde jsem začal, a kde už na půli cesty jsem. Jeho jeho životní příběh je temným groteskním stínem života každého šéfkuchaře. Ta scéna s burgerem je pro lidi jako já až dojemně osobní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosimte utri si tu nudli, co ti leze z nosu.

   Vymazat
 6. To mam poslouchat podcast? Chci si to precist.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.