26.5.26

Audio recenze: Lee Cronin: Mumie [Lee Cronin's The Mummy] - 40 %

Bylo by nefér napsat, že je to "nepodařené", ale je to ve všech ohledech (scénář, herecké výkony, audiovizuální stránka) extrémně nenápadité a průměrné. Hlavní hrdinové dlouhé desítky minut pomalu odkrývají šokující pravdu, kterou divák zná od začátku. Táta vidí, že se jeho dcera vznáší půl metru nad zemí a pomalu mu dochází, že s ní možná něco není v pořádku. Ošklivý bubák dělá náhodné ošklivé věci všem kolem sebe podle pravidel, která nikdy nejsou vysvětlena. Pár minut kvalitního gore a nechutností to rozhodně nezachrání. Kdyby se změnilo necelých pět minut filmu, klidně by to mohl být nový díl "Exorcisty" - tak generické to je. (Ilča 30 %)


41 komentářů:

  1. Well, ošklivý bubák dělal ošklivé věci všem kolem sebe BUĎ podle PRAVIDEL, která nebyly vysvětleny ALEBO NÁHODNE. Oboje mať súčasne nemôžeš. #oxymoron

    OdpovědětVymazat
  2. Fifinka s pinďou27. května 2026 v 9:26

    Nečekal jsem nic moc, na základě brečení na nejmenovaném webu, ale nakonec jsem si to poměrně užil. Kategorie SZS - Stáhnout > zhlédnout > smazat. Některé pasáže byly fajn.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Svlíknout - Zasunout -Spát

      Vymazat
    2. Smazat a nikam nechodit.

      Vymazat
    3. Romano! Takhle si Frantu nenabrnkneš.

      Vymazat
  3. meno lee cronin je v nazve predovsetkym pre to. lebo toto nie je film od Universal a zrejme citia potrebu sa odlisit od znamej serie, ktora zacala uz v 30. rokoch. Z toho isteho dovodu tam nie su ani odkazy na Fraserov ano Crusiov s dokonca ani Karloffov film.

    OdpovědětVymazat
  4. Chybí podrobný rozbor v čem spočívá strašidelnost jednotlivých scén a proč se u nich mám bát.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Možná je tam vystrasujici slune?
      Neviděl jsem, jen se ptám a nadhazuji jednu z pripadnych moznosti.

      Vymazat
    2. Fifinka s pinďou28. května 2026 v 11:40

      Slune tam není, ale jsou tam legrační zubní protézy a jedna slušně nadržená důchodkyně z Albuquerque.

      Vymazat
  5. To je hruza, uz jen z te recenze jsem z tohoto filmu zklamany, aniz bych ho videl. Jsu si spravit chut nejakym 100% filmem. Doporucil bych napriklad Dead Ringers, pokud ho jeste neznate a Frantiska jste to jeste nikdy nevideli doporucovat.

    OdpovědětVymazat
  6. Odpovědi
    1. Omlouvám se, chtěl jsem napsat: "Fuka je hrůzný."

      Prosím o opravu komentáře.

      Vymazat
  7. Kód mumie paní Fuková vyhlašuje, když zjistí, že mezi pozvanými bisexuálními děvčaty je anorektička.

    Což znamená, že pan Fuka má zakázáno si na slečny lehat.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kdo je to pani Fukova? Snad pani Fukaová podle vzoru Angelina Jolieová.

      Vymazat
  8. Pane Fuka, máte v plánu se veřejně vyjádřit ke spekulacím ohledně nepřesného odstínu barvy pleti Heleny v nové Nolanovce? Vím, že již v minulosti jste nenechal nit suchou na Willu Smithovi kvůli barvě jeho pleti a Vaši kritiku filmu King Richard by si rozhodně za rámeček nedal. Ještě si pamatuju, že jste nepozdravil pana Veselovského, ale to už je vedlejší.

    OdpovědětVymazat
  9. Prosimvas nechte si ty narazky a trapny komentare. Zavani to obsesi a na tu je odbornik zdejsi diskuter Piňda s Fifinkou nebo jak se ten mentál prezdiva. Tak at mu nepraskne zilka.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jo, to je velky bojovnik za kvalitni fukodiskuze (jako kdyby nekdy byly kvalitni).

      Vymazat
  10. Františku, jdeš v neděli na Laibach?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ne, dvakrát za život stačilo. A ještě jsem si pořád nepustil film "Liberation Day", který mám doma na disku...

      Vymazat
    2. Na disku sa to pozerá zle, musíš na telke.

      Vymazat
    3. Laibach je stejně už vyprodaný. A je strašidelný a gumový. Nebudu.

      Vymazat
  11. Lenin ožil přinejmenšm v povídce Andrzeje Pilipiuka Snad už natrvalo, a nejspíš na to přišli i další, zas tak originální nápad to není.

    OdpovědětVymazat
  12. Odpovědi
    1. V nejbližší době bohužel ne, v době projekce jsem musel neodkladně být jinde a screener nebyl.

      Vymazat
    2. "Musel jsem být neodkladně jinde" je zajímavý eufemismus pro "měl jsem sračku", ale ok.

      Vymazat
    3. Nečakane sa šukalo a musel si pridržiavať?

      Vymazat
  13. A Franto, hlavně nezapomeň: Světská sláva -- polní tráva, ale srdce... srdce nehasnou.

    OdpovědětVymazat
  14. Doc. Alfred Tvrdý sa dlho neozval.. Včera som riešil vážnu GNU-linux dilemu, či mám AI poďakovať za halucinácie, ktoré na mňa opakovane vyprdne. Šalamúnsky mi odpovedala, že ani "libc" knižnici neďakujem po zavolaní funkcie. Niečo v zmysle:
    please_puts("Hello, world!");
    thank_you();
    Má pravdu?
    ____
    Ďalšie pálivé issue bolo, či sa urazí, ak jej občas napíšem, že "je piča". Šokovala ma offtopic stoickým kľudom "ukludni sa". Mám jej radšej písať, že "je kokot"? #misgendering

    OdpovědětVymazat
  15. Ak máš rád temnejšie komiksové adaptácie typu Spider-Man: Into the Spider-Verse, stiahni si na diskety Spider-Noir s Mikulášom Klietkom.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Franta na serialy nekouka a jeste takovej slow burner, kde se hlavne keca. On potrebuje transformers a krouzivou kameru behen zapadu slunce, aby to jeho adhd vydrzelo sledovat deni.

      Vymazat
    2. Slunce na Františka už skúšali. Sunshine (Danny Boyle - Trainspotting) dal len 80% a nepomohli ani kultové scény Approaching Mercury, Kenedyho smrť, ani geniálny soundtrack (John Murphy). Tak ale horor, kde od 15 min. vieš, kto je vrah, to neni..

      Vymazat
    3. Sunshine není slunce. Ale kdo ví, možná tam u vás na vychode vyucuji alternativni anglictinu.

      Vymazat
    4. Výuku angličtiny tam zakázali s odůvodněním, že stačí znát jeden světovej jazyk. Maďarštinu.

      Vymazat
  16. Sobota 30. května pro mne totiž byla dnem, který jsem prakticky celý, od rána až asi do 17:00, strávil na úplně jiné akci. Na jedné nádherné slavnosti. A píšu to tu jen proto, abych čtenáři přiblížil své mentální nastavení. Prožil jsem krásný den se svými přáteli na jakési hodně formální, ale o to hlubší události. Jenže cestou domů mi to nedalo a řekl jsem si - zkusím na ty Mezi ploty zajít. Třeba to vyjde.
    Mezi ploty jsou prakticky mým domovským festivalem, protože od roku 1977 žiju v Bohnicích a dům tam máme i teď. Zároveň máme v blázinci (já vím, že je to nekorektní označení, ale my bohnické Husákovy děti tomu místu jinak neřekneme) ustájeného koně.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Osobně raději mezi kozy, než mezi ploty. Ale proti gustu žádný dišputát.

      Vymazat
    2. Mezi plody.

      Vymazat
    3. O tom vzniklo i několik hezkých filmu s dobrým koncem.

      Vymazat
    4. Mezi Plody možná byl i Pady, když spolu trdlovali ve StarDance.

      Vymazat
  17. Morseovka sice jsou tecky carky, nicmene pri vytukavani se pouziva system, kdy tecka je jeden tuk a carka je “dvojtuk”.

    Tedy napriklad nouzove volani SOS:

    Klasicky zapis:
    . . . — — — . . .

    Vytukavany zapis:
    . . . .. .. .. . . .

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Takže 12 teček. Dik za info, budu si tuhle spasonosnou informaci pamatovat.

      Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud si chcete jenom zanadávat na Fuku, je k tomu určen speciální chat na Discordu: https://discord.gg/cjAb2cDHRj