21.9.22

Audio recenze: Banger - 70%

Velmi dobře fungující (aspoň na české poměry) pološílená hypnotická sonda do světa, který neznám a nechci poznat, ale přesto je fascinující.


45 komentářů:

 1. Frantisku, ja myslel, ze jsi jiz ukoncil karieru kinare! Jakto, ze te i nadale zvou zadarmo do kina na novinarske projekce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Netuším. Zeptej se těch, co mě nadále zvou.

   Vymazat
  2. Ok, tak nám je sem vypiš.

   Vymazat
  3. Najdeš je snadno například na ČSFD.

   Vymazat
  4. Kde na csfd.cz, Františku?

   Vymazat
  5. U každého filmu najdeš jedno českého kino distributora. A ten mě na tu projekci pozval.

   Vymazat
  6. Aha, děkuji za odpoved. Vsem jim napisu, proc te pozvali a aby te uz priste nezvali. A taky ze tam beres svoji manzelku, ackoliv ji vyslovne distributor nezve. A uvidime.

   Vymazat
  7. Proč myslíš, že manželku distributor výslovně nezve? Dokonce i ti Warner Bros. (Vertical Entertainment) co nás teď zrovna nenávidí a nezvou nás, tak nás také původně zvali oba, než nás najednou přestali zvát (oba), asi kvůli ohodnocení několika jejich filmů příliš nízkými procenty, ale nevím - nevysvětlovali nám to. Každopádně ale dej pak vědět, co ti kdo odpoví. :)

   Vymazat
  8. Vybavil to Putin, za to ze si ho dal prec z banneru.

   Vymazat
  9. A to začali zvát Ilonu sami od sebe, protože se jim líbilo její účinkování v podcastu, nebo jsi je k tomu sám nějakým způsobem vyzval?

   Vymazat
  10. Nějakým způsobem jsem je poprosil, resp. jim to oznámil. (S většinou distributorů jsem totiž už několik desetiletí domluven, že si na jejich projekce mohu vodit jednu osobu jako doprovod, tak jsem jim jen vysvětlil, že tenhle doprovod není jako ty předchozí a recenzujeme spolu).

   Nelíbilo se to jenom Vertical Entertainment (kde byla nová zaměstnankyně, která asi o té předchozí dohodě nevěděla, což se jí těžko dá vytýkat), ale poté, co jsem jim vysvětlil, že ji tam nechci jako manželku ale jako spolurecenzentku (což jsem jim psal už napoprvé, ale asi si to blbě přečetli), tak ji začali obratem zvát taky. Až po několika měsících přestali najednou zvát nás oba (viz výše). Možná do té doby netušili, jak jejich filmy recenzujeme, ale to je taky divné, protože jsme jim na každou svou recenzi jejich filmů posílali odkaz (což chtějí specificky oni už dlouho od všech recenzentů). Do hlavy jim nevidím a žádný důvod nám nesdělili.

   Při své skleróze si ale nejsem jistý, jestli o Ilče vědí úplně všichni naši distributoři (je jich asi tucet a nedělal jsem si nějaké záznamy o tom, komu už jsem to sděloval), takže na to ty menší průběžně upozorňuju znovu, když je příležitost.

   Vymazat
  11. Je to dlouhé (budiž) a dost bizarní...

   Vymazat
  12. A nebo se jim prostě jenom nelíbily tvoje recenze.

   Vymazat
  13. To je docela dobře možné. A i kdyby to tak bylo, stejně to nijak neovlivní jakým způsobem budu publikovat recenze. Ale obecně je distributorům zcela u prdele, jak "kvalitně" nebo "odborně" kdo píše o jejich filmech. Jde jim jen o to, aby ty recenze přitáhly co nejvíc lidí do kina. Proto je pro ně mnohem důležitější, co o filmu zveřejní populární TikToker, než nějací Fukovi.

   Vymazat
  14. A Františku, pozveš distributory na oplátku na premiéru svého dokumentu? Bylo by to pěkné gesto od tebe.

   Vymazat
 2. A Frantisku, uz jsi pochytil, co je to fíčurung? Na seznamu skladeb u alb se to objevuje, ja nevim, poslednich 25 let?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už si vzpomínám.
   Bejvá to napsaný u interpretů, zkracujou to na feat. nebo jen ft. (s tečkou samozřejmě, protože je to zkratka.)
   Například Rihanna ft. Albert Vishi.

   Vídám to na hudebních televizích, nebo na Youtube.
   Pro mě je to záruka, že ta skladba bude sračka, kterou nechci slyšet.

   Vymazat
  2. To ale mluvíš o slově "featuring", které se vyslovuje "fíčuring". To znám. Původní dotaz ale zněl na slovo "fíčurung", s "U". To neznám.

   Vymazat
  3. Ft. je skratka pre Fourierovú transformáciu, ktorá sa používa pri spracovaní signálov. Rihanna ft. Albert Vish teda znamená, že Albert spracoval Rihannu.

   Vymazat
  4. Myslel jsem, že se jen první Anonym překlepl.

   Vymazat
 3. Nope..

  Ale ak vás zaujíma kokaínová problematika (ako zakopať pol miliardy, aby vám $$ nezhnili), kuk seriál Narcos (séria 1, 2: Pablo Escobar, 3: kartel Cali) a Narcos Mexico (séria 1, 2: Miquel "Godfather" Gallardo, 3: ďálší empatický gangsta) . El Chapo produkoval tiež Wokeflix, ale nemá ten správny drive. Pozn: Povinné kvóty na gaylordov a negros boli dodržané!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pal do riti, Lisko, nezajem.

   Vymazat
  2. Toto si fakt nemusel, ale že fakt..

   Nepresvedčí ťa ani to, že všetky tri seriály sú špecifické tým, že v nich nehrajú A) angl. hovoriací herci, ktorí predstierajú prízvuk (Operácia Anthropoid, 2016) = úplná katastrofa B) ani NEangl. hovoriací herci s katastrofálnym prízvukom C) ale španielsky hovoriací herci, ktorí hrajú v španielčine (lebo Kolumbia, Mexico, že) - čo funguje skvele a pôsobí autenticky.

   Konečne niekto pochopil, že film napr. o Stalinovi nesmie byť v angl. jazyku s prízvukom..

   Vymazat
  3. Jestli chceš něco recenzovat, lišáku, tak vysmahni na čsfd a neparazituj tady na fukoprostoru.

   Vymazat
  4. O parazitovaní vo fukoprostore mi píše jeden z Anonymních, ktorí tu roky parazitovali. Well, aj tak sa dá.. A ak dovolíš, budem si robiť, čo uznám za vhodné ja. Takže fakof, zamieta sa.

   Vymazat
  5. My tady neparazitujeme trapnimi pseudorecenzemi, kterymi se tady predvadis ty.

   Vymazat
  6. Na forme nezáleží, takže rekapitulácia: o parazitovaní vo fukoprostore mi píše jeden z Anonymních, ktorí tu roky parazitovali. A naštuduj si, čo je vlastne recenzia a až potom môžeš pokračovať v tvojom parazitovaní vo fukoprostoru.

   Vymazat
 4. Při zmínění filmu Bony a klid mě taky napadlo trochu přirovnání k filmu Mandragora z roku 1997.

  OdpovědětVymazat
 5. Jan Černý je designer, který se pro jednu ze svých kolekcí oblečení inspiroval devadesátkovým filmem a estetikou Mandragory.

  OdpovědětVymazat
 6. Hlavni hrdina soulozi dceru Ivy Kubelkove, ktera po mamince zdedila kozy.

  OdpovědětVymazat
 7. Takže už nikdy v dějinách nebude psaná recenze. OK unbook. Konec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíš? Já si tím jist nejsem.

   Vymazat
  2. Who cares! Nikdy ma neprestane fascinovať blb, ktorý celému svetu oznamuje, že sa odhlasuje/odchádza ap.

   Vymazat
  3. Chápu Františku tvoje důvody, ale mě audio recenze vůbec nevyhovují. Zabere to moře času, který se dá využít jinak. Psané recenze jsem četl, audio jsem slyšel jednu. Nicméně tvoje volba, asi ti to i tak funguje. Kdyby byl nějaký film, který by mě hodně zajímal, asi bych to překousnul ... Měj se. Dawe

   Vymazat
 8. Františku, miluji tě. Neodcházej.

  Eliška

  OdpovědětVymazat
 9. Zase se musí nechat, že FF má snahu komunikovat se svými (anti)fanoušky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je rozhodně pozitivní, ale něco mi říká, že některým tématům se systematicky vyhýbá.

   Vymazat
  2. Franta? Ne, ten prece nema problem komunikovat i o pomerne osobnich vecech, jak vime.

   Vymazat
  3. O osobních ano, to si člověk rád poslechne něco o vasektomii například :-) ale některá témata se týkají přispěvatelů.

   Vymazat
 10. Takže František nebere drogy? Několik let jsem si myslel opak. Tipoval jsem ho na nějaké psychedelika s občasným střídáním ketaminu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frantisek uziva drogu zvanu laska.

   Vymazat
  2. s občasným střídáním lolitek (za mladší).

   Vymazat
  3. Mrzí mě, že na takovou základní věc musím upozorňovat: původní Lolitě bylo dvanáct let. Od toho se vžilo pojmenování "lolitka" pro, řekněme, velmi mladé dívky, v dnešní době a v našem státě ještě pod zákonem. S přimhouřením oka tak můžeme nazvat i holky 15, 16 let starý, pokud mají opožděný zrání, ale už je to na hraně. Lolití porno je pak vždycky fejk, anebo jaksi nelegální...
   Ty kusy, který Franta vyhledává, rozhodně nejsou žádný lolitky.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.