17.8.22

Audio recenze: Nene [Nope] - 70%

První dvě třetiny "Blízká setkání třetího druhu" (což je dobře), poslední třetina spíš "Kovbojové a vetřelci" (což není dobře). Celkově fajn a nejkomerčnější Peeleův film.


7 komentářů:

 1. Franto, nerozumím tvému hodnocení na csfd. Bullet Train i Nope jsi dal tady na blogu oběma 70 %, ale na csfd má od tebe Bullet Train tři hvězdičky a Nope čtyři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady zaokrouhluju na 10 procent. Na ČSFD musím zaokrouhlovat na 20 procent (0 až 100 procent odpovídá 0 až 5 hvězdičkám). Takže si představ, že například Bullet Trainu ve své hlavě dám 67 procent, zatímco Nope 72 procent. Tady na blogu obojí musím zaokrouhlit na 70 procent. Na ČSFD musím první zaokrouhlit na 60 procent a druhý na 80 procent. Jednoduchá matematika.

   Vymazat
  2. Frantisku, jak se da zaokrouhlit 72 procent na 80 procent pomoci tve jednoduche matematiky? Vzdyt sam podle sveho prispevku tvrdis, ze hvezdicky delis po 20 procentech, tudiz 0-20 je jedna, 21-40 jsou dve, 41-60 jsou tri, 61-80 jsou ctyri, 81-100 je pet hvezdicek. Oba dva filmy jsou v rangi 61-80, tedy ctyri hvezdicky. Nejake tve zaokrouhlovani tedy nedava vubec zadny smysl ty jednoducha matematiko.

   Vymazat
  3. To by byla pravda, kdyby neexistovalo hodnocení 0 hvězdiček. Ale ono existuje. A navíc já beru hvězdičky jako BODY na percentuální ose, ne jako intervaly (protože pak by každé hvězdičce příslušel interval 16,666 procent). Takže 0 hvězdiček = 0 procent, 1 hvězdička = 20 procent... až 5 hvězdiček = 100 procent. A k čemu je blíž číslo 72? K číslu 60 (tři hvězdičky) nebo k číslu 80 (čtyři hvězdičky)?

   Vymazat
 2. Tenhle problém řeším taky, na čsfd výrazně chybí možnost dávat půlky hvězdiček.

  OdpovědětVymazat
 3. Jaws nie "Kovbojové a vetřelci", ta entita bola zviera, nie kozmicka lod.

  OdpovědětVymazat
 4. Peele je trochu přeceňovanej. Get out bylo super, ale nic hlubokýho to samozřejmě nebylo. Žánrovka dobrá. Podle mě docela podobnej černošskej film s hlubším přesahem (a samozřejmě těžce nedoceněnej) bylo Sorry to bother you. And now fuck off.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.