11.5.22

Audio recenze: Divoch [Vildmænd] - 60%

Severská hořká komedie, která ujde, ale nepřekvapí, pokud znáte severské hořké komedie.


28 komentářů:

 1. Franto, opravdu si myslíš, že víš jaké filmy chtějí mladí Češi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen do té míry, v jaké se tom zmiňuji. Předvídat české tržby bych se neodvažoval.

   Vymazat
  2. Fuka to bere podle svoji mladší (yes, 23 years age difference) ženy, ta mu názor mladých Čechů vysvětlí.

   Vymazat
 2. Miluji Frantiskovy podcasty!

  OdpovědětVymazat
 3. Novy podcast? Fuka nas rozmaznava.

  OdpovědětVymazat
 4. Dalsi naprosto bombasticky podcast. Smal jsem se od zacatku do konce prvotridnimu humoru a pohotovym postrehum. Neni ted pravy cas ukoncit karieru kinare, kdyz jsi na samotnem vrcholu, Frantisku?

  OdpovědětVymazat
 5. Na teóriu tigra nesahať(!) - vizuálne popisuje "toxic feminity" resp. ženský archetyp Baba Jaga. Poznám niekoľko mamánkov, ktorí tento film zo srdca nenávidia, pretože im nastavuje zrkadlo ("devouring mother" ap), aj keď pochopiteľne viac irituje ženy (dominy, ktoré ovládajú svojich partnerov; maminky, ktoré prevádzkujú emočný incest so svojimi synmi ap)..

  Btw. funny, že film sa v ang. volá Wild men a aj æ indikuje množné číslo..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svata prostato!

   Vymazat
  2. Fascinujúce.. Prostata je pre muža bytostne dôležitá - niektorí ju radi stimulujú (fisting, baseballkamrding) - ale prečo zrovna svätá(?) aneb pri predstave pokľaknúť pred svätou prostatou duchovnému gugu ma naplo..

   Vymazat
  3. Pro Lisku - samotni muzi nepiste!

   Vymazat
  4. Ten moment, keď neviete, či Líška robí vtip, alebo či ten vtip len nepochopil.

   Vymazat
  5. Je vidiet že si fas cínovaný.

   Vymazat
 6. Jak dlouho tady trvala diskuze o výslovnosti, když u anglických filmu to zabírá dlouhé minuty?

  OdpovědětVymazat
 7. Franto, měl bys nás jako odborník na humor poučit, jakým způsobem se můžeme vydávat za tvou milovanou manželku, aby to a) bylo vtipné b) prošlo cenzurou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Humor se nedá definovat nebo vysvětlit, natož něčí subjektivní (moje) vnímání humoru. Podívej se třeba na "Man on the Moon".

   Vymazat
  2. No tak ve filmu "Man on the Moon" se pan Kaufman ošklivě chová k ženám. Máme z toho tedy něco vyvozovat? Franto, odpověz prosím, neschovávej se za ženskou, zbabělče.

   Vymazat
  3. Upřímně by mě ale zajímalo, proč si Fuko myslíš, že bych měl brát jakýkoliv ohled na něčí subjektivní (tvoje) vnímání humoru? Protože by ses pak MOŽNÁ pobavil? A proč by mi na tom mělo záležet? Opravdu, proč...?

   Vymazat
  4. Protože moje subjektivní vnímání humoru ovlivňuje, jaké komentáře smažu. Pokud tě to nezajímá, pak na moje vnímání humoru samozřejmě nemusíš brát žádný ohled.

   Vymazat
  5. Ok Franto, nabuduce to bude viac edgy.

   Vymazat
  6. Fuko a nebojoval jsi jeste pred tydnem za to, aby se na verejnem internetovem prostoru nemazaly veci na zaklade neciho subjektivniho pocitu? Ty menis dresy uz casteji nez komousi po 89.

   Vymazat
  7. Rozhodně jsem za to nikdy nebojoval. Ale ano, líbilo by se mi to. A musím se smířit s tím, že to tak není. Stejně jako ty.

   Vymazat
 8. Franto, pokud se návštěvnost tvého blogu zavedením podcastů nijak výrazně nezměnila, jak si vysvětluješ, že se výrazně snížily příspěvky fanoušků v projektu FFFFriends?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příspěvky fanoušků soustavně dlouhodobě klesají. Poslední vzestup byl v létě roku 2020, tedy dlouho před prvním podcastem.

   Vymazat
 9. mirek kvašňák20. května 2022 v 19:18

  Pane Fuko, přestaňte prosím pořád zveřejňovat a reagovat na offtopic příspěvky. Já se těšil, že když jste oznámil moderování komentářů, tak tady bude diskuze o filmech (věřím, že nejsem sám, kdo sem pořád chodí primárně kvůli kinematografii), a místo toho musím číst, jak se tady vybavujete s trolly. To už pak vážně můžete pouštět všechno a ušetřený čas věnovat raději recenzování (1 recenze týdně je dost málo, omlouvám se). Děkuji, Mirek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neděkuj Vildmande a omluva se přijímá.. Dovolím si trochu nesúhlasiť: ak by nebolo Anonymního fasa (pozn.: kokot po maďarsky), nedozvedel by som sa o Andym Kaufmanovi a jeho špecifickom humore, ktorému zrejme rozumeli iba dvaja ľudia vo Vesmíre (Kaufman a ten druhý)..

   "So, you just pretend to be an asshole? That's what I'm good at."

   Vymazat
 10. Toto bol dobry Fukacast, pobavil som sa vela:-)

  OdpovědětVymazat
 11. Franto, měl tvůj otec i jiné děti než tebe a Janu?

  OdpovědětVymazat
 12. Pravděpodobně neměl, ale nejsme si tím v rodině jistí, protože o jeho předchozím manželství nic nevíme (jméno manželky jsme zjistili až po jeho smrti). A to nemluvím o nemanželských dětech...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.