29.3.22

Audio recenze: Známí neznámí - 40%

Velmi dobrý italský tragikomický originál byl adaptovaný do podoby "české řachandy" a výsledek je bizarní.


15 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. tsss .. za takovéhle promarnění prgy by se mělo posílat na východní frontu

   Vymazat
 2. Zásadne nepozerám filmy, ktoré režírovala žena! Inak nie som sexista.. Talianskú verziu si rozhodne pozriem. A František plííz daj znelku tichšie - vždy sa zľaknem, až si od strachu prdnem. A ako vieme, čo je prospešné pre tráviacú sústavu, nemusí byť prospešné pre uši, že.

  Btw. včera som zo zvedavosti pozrel prvý diel Reného a je to učebnicový sociopat (koreluje s antisociálnou poruchou osobnosti). Má tú smolu, že je impulzívny (dopamínový okruh) s nerozvinutou charakteristiou Svedomitosť (nemá nič spoločné so svedomím) = fatálne kombo. A keďže má tiež nerozvinutú charakteristiku Prívetivosť (všetko typológia Big5), tak nemá problém okradnúť jeho najlepšiu kamošku (Helenu). Neustále točil o peniazoch, majetok, týpek má charizmu, plodí deti ako na bežiacom páse a ěbe na ne - to všetko naznačuje, že je to psychopat.

  Protijed (viď. Jordan Peterson) napr. tu..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je super ze pises texty ktore nikto necita, pod podcasty ktore nikto nepocuva. Tvoja synergia s Fukom je tak dokonala, ze ta pozve do trojky ajked si samotny muz.

   Vymazat
  2. Drz uz hubu, ty fekalny umelec. Nikto nie je na tie tvoje dlhe fekalne vypuste zvedavy. Ak mas nekonecnu verbalnu hnacku, tak ich posielaj sem: https://devnull-as-a-service.com/code/

   Vymazat
  3. Lisko, ty chudaku. Ty tvy slataniny nikoho nezajimaji. Muzeme se pratelsky dohodnout, ze uz sem nikdy nebudes psat ty svy hlody? Pis si to nekam na blogisek, vsem se tady ulevi.

   Vymazat
 3. Nešel bych, ani neposlouchal...

  OdpovědětVymazat
 4. Franto můžeš prosím napsat spoilery, případně audio bonus kde vysvětlíte ten wtf konec? chodit na to kvůli tomu fakt nebudu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SPOILERY:

   Ke konci filmu se všichni naserou, rozhádají a odejdou z bytu. Tam zůstane pouze zde bydlící pár, který se tím vším jaksi "očistil" a možná k sobě našel novou cestu.

   Následuje střih dolů na ulici, kde si pět zbývajících (ti, kteří předtím nasraně odešli z bytu) vesele povídá, jak to byl skvělý vydařený večer.

   V tu chvíli nás oba (nezávisle) napadlo, že těch pět všechny ty scény hádek sehrálo "jenom jako", aby tím slepili dohromady rozpadající se vztah těch dvou, kterým patřil byt.

   Ovšem to byl mylný dojem a během další minuty - dvou vyšlo z dialogů najevo, že VŠECHNO od začátku té hry až do odchodu z bytu SE VŮBEC NESTALO, žádná hra se nekonala, a většina filmu byla jenom fabulace tvůrců, "jak by to dopadlo, kdyby tu hru hráli". Ale ve skutečnosti ji nehráli a všechny jejich lži zůstaly až do konce večera utajené.

   V italské verzi tentýž zvrat funguje mnohem lépe a hlavně pochopitelněji, protože celá ta "fabulační" část se odehrává přesně po tu dobu, kdy je zatmění měsíce. A je to střihem i dialogy zvýrazněno jako nějakých několik "magických hodin", které byly způsobeny tím zatměním.

   Vymazat
  2. Já včera zabil Putina. Ale nebyl uplnek, takze se to nestalo, ale to nevadi, protože krokodyl.

   Vymazat
  3. A neznamená ten konec třeba - takhle by, kamarádi, večer skončil, kdybyste tu hru nehráli?

   Vymazat
 5. Chápu, že čeští herci nalákají víc diváků (= více peněz).
  Neznám podmínky toho "co" si producent koupil a co může "nechat stejné".
  Ale když už dělám levnou kopii něčeho, tak to prostě vezmu, jak to leží a běží a nechám "přehrát" místními šumaři a na zbytek nesahám dle pravidla "nesahej na to, co funguje". Italskou verzi jsem viděl, dobrý film, i když vícekrát bych nechtěl (dost depresivní).

  OdpovědětVymazat
 6. A nevideli kamaradi hlavni par na Amaterech, takze cekali nejakou swingers akci, ktera se nedostavila, takze radeji nastvani odesli?

  OdpovědětVymazat
 7. Tak už to dávaj na Voyo.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.