27.5.21

NeRecenze: Žáby bez jazyka - ??%

Nový film Miry Fornayové je o... Vlastně ne, nevím, o čem je nový film Miry Fornayové.


Vím ale skoro jistě, že Mira Fornayová má hrozně ráda Yorgose Lanthimose (Zabití posvátného jelena) a Davida Lynche a chtěla natočit něco jako oni. To znamená, že její film nemá nic, co by se dalo označit za "zápletku" nebo "děj" a je to jen sekvence nesmyslných scének, ve kterých neplatí základy kauzality, logiky a často ani fyziky. Dialogy se zacyklují, postavy občas na několik sekund "zatuhnou" v záběru, postavy mluví o něčem, co se objektivně neděje, a tak dále. 

Zásadní rozdíl oproti Lanthimosovi a Lynchovi ovšem spočívá v tom, že film Miry Fornayové neobsahuje naprosto nic audiovizuálně zajímavého (je natočený ruční kamerou v normálních česko-slovenských exteriérech a interiérech) a ani náznak jakéhokoliv humoru nebo zábavy. Všechno je natočeno tak, aby to bylo co nejlacinější - například "zatuhlost" postav není nějaký digitální trik, ale herci se prostě na chvíli přestanou hýbat (tedy, měli by se nehýbat, ale nejde jim to, takže se trochu hýbají).

Je možné, že scénář Žab není o mnoho horší než scénáře Lanthimose a Lynche, ale následkem režie Fornayové se mění WTF v nesnesitelné WTF.

A proč se tenhle post jmenuje "nerecenze" a nemá procentuální hodnocení? Protože jsem tento film vzdal po 20 minutách a šel jsem se místo toho drbat v rozkroku, což mi připadalo zábavnější.

P.S: Za těch 20 minut bylo ve filmu více full frontalu, než bych v životě chtěl vidět.

42 komentářů:

 1. Paradoxně .. ačkoli to nejspíš nebyl (?) záměr autora recenze .. mě opravdu láká zkusit to vidět!

  OdpovědětVymazat
 2. Drbat se v rozkroku je ta pravá dřina/zábava.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže to nemá ani 0 % = Shit, který nutno vidět?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nemůžu říct, neboť jsem to neviděl...

   Vymazat
  2. A kolik procent davate drbani v rozkroku? Ja jen abych vedel, kam ten film mam zaradit.

   Vymazat
  3. Od 20. minuty to vsechno zacalo davat smysl. Vse se vysvetlilo, uzavrelo, dokoncilo,film vygradoval a vse dobre dopadlo. A takto je to v poradku. Priste opet rad prijdu do kina na podobny film. 100 procent.

   Vymazat
 4. Drbat se v rozkroku je ve Fukoslovniku synonymem k "pracovat na dokumentu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přičemž "pracovat" se ve fukoslovníku vůbec nevyskytuje.

   Vymazat
 5. 20 minut je dobrý výkon. Já nedokoukal ani trailer, jak mě nudil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho teda dokoukal a chvíli přemýšlel co mě na něm mělo zaujmout abych vyplaznul prachy a šel na film. Ale nic mě nenapadlo.

   Vymazat
  2. Já ho také dokoukal a přemýšlel nad tím, proč tvůrci českých artfilmů netočí jen trailery. Jako jsou trailery v Tropické bouři (na neexistující filmy). Pak by se nějakým způsobem vybral jeden z deseti trailerů na deset artfilmů - takový, který by měl na nějaké stránce s těmi trailery nebo na sociální síti nejlepší hodnocení nebo nejvíc přístupů - a na natočení celého filmu by se pak vrhly všechny prostředky, které by byly normálně použity na všech deset artfilmů. Takovým způsobem by bylo v divácích vzbuzeno očekávání, zajištěna návštěvnost kin, dotyčný artfilm by dokonce něco vydělal a nešel by do dějin jako úplná wtf katastrofa, kritická, divácká a finanční.

   Vymazat
  3. Z trailerů v Tropické bouři bych jednoznačně vybrala Scorcher VI: Global Meltdown.
   Runner-up: Satan's Alley.

   Vymazat
 6. A štítek WTF tu není proč? Teď to dává ještě míň smysl. Jsi spokojený?!

  OdpovědětVymazat
 7. Ta samyce u taboraku vypada, ze ji levna kamera v ceskoslovenskych exterierech neublizila.

  OdpovědětVymazat
 8. Kedysi si mal full frontaly rad, co sa stalo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuka má teď prcání dost, takže už prostě nějaký full frontaly ve filmu nepotřebuje. Zkrátka běžný život multimilionáře.

   Vymazat
  2. Tak full frontal Reginy Rázlové už taky není co býval...

   Vymazat
  3. Fuku už taky není co býval..

   Vymazat
  4. Tak tak, prec su tie zabavne casy kedy na Fuku leteli nahe mrtve skolacky.

   Vymazat
 9. Že se takovýmu audiovizuálnímu exkrementu mám vyhnout a nešlápnout do něj, to vím i bez ne-recenze. Proč tím vůbec zamazávat fukoprostor, to fakt není žádný hodnotnější film?

  OdpovědětVymazat
 10. Tak hlavne, ze se povedlo pumpnout Státní fond kinematografie. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 11. Já bejt milionář tak se taky radši drbu na koulích.

  OdpovědětVymazat
 12. Minulý článek ukazuje, že manuál ke klávesám již byl dočten. Tak přišlo drbání se v rozkroku. To jsme zvědav, do jakého článku / návodu to po letech vyústí.

  OdpovědětVymazat
 13. Zabitie posvätného jeleňa nie je dadaistický zhluk náhodných sekvencií vytvorených pri fajčení jointu, ale archetypálny film (Blade Runner ap), ktorého základnou esenciou je symbolizmus, viď. jeden z psychologických výkladov.

  A rozhodne investujte čas do Wrath of Man - popiči OST (Chris Benstead), popiči príbeh, ešte teraz sa trasiem - min. prvú polovicu som čumel bez bliknutia. Don't worry, nie je to kokotina s nekonečnými zásobníkmi, ktorú tradične predvádza úchylák Keanu Reeves.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosimte, Lisko, di do prdele. Tebe si tu snad plati Fuka, aby tu byl aspon jeden kokot srovnatelne trapnej jak on sam.

   Vymazat
 14. Líško, fakt mě tu sereš. A to do té míry, že už tě ani nehejtuju. Ale musíš tu být? A jo, jsem to já, pane čarovný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šikovný si, vyhral si Bludišťáka.
   Foxjoke: gaslighting vedľajších účinkov očkovania na Covid19 pripomína scénu z filmu Piti piti pá, xixi. "Funes: Nic se nestalo. Jeďte. Jeďte dál. Vodič: Jak to že nic. A co je tohle. Funes: Vůbec nic, maličkost. Vodič: U vás je to maličkost. A co u mně? Funes: Taky nic. Vodič: A co von? Není zranenej? Zať: Není mi vůbec nic. Vodič: Tak dobrý. Neměl bych vás odtáhnout do garáže? Funes: Prosím vás proč? Dávno bych odjel. To jenom vy mně překážíte...

   Vymazat
  2. Vodič je v elektrotechnice název výrobku na základě elektricky vodivého materiálu, který slouží k přenosu elektrického proudu a napětí. (zdroj wiki)
   Takže Ti asi hrabe, Lišáku. Co má vést nějaký drát sáhodlouhý rozhovor s Filipovským?

   Vymazat
  3. Tak, tak, keď môže byť Corvus >>von<< Prga, tak Líška môže byť hrabě. A ak dáš ayahuasce šancu, pokecá aj siahodlhý drôt s nebohým Filipovským.

   Vymazat
 15. Za každý artfilm (a nechápejte mě špatně, já mám artfilmy rád, jenom se na ně nedívám) by měl být okamžitě natočen normální film stejného názvu. Kvůli rovnováze vesmíru. Příklad: parta středoškolaček zjistí, že neudělala dobře, že se ulejvala z lekcí cizích jazyků, protože je nikde nechtějí zaměstnat. Nebo: v Keni v jedné jeskyni objeví strážci parku hromadu žab s vyříznutými jazyky. Vyšetřováním se zjistí, že stopy vedou k čínské společnosti, která na čínský trh dodává tradiční afrodisiaka. Atd. atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popisuješ stratégiu klin sa klinom vyráža aneb na pytschovinu ešte väčšia pytschovina nevyrovná vesmír, pane kolego.

   Vymazat
  2. Při lobbování za rovnováhu vesmíru je zapotřebí nejdřív si založit projekt na Startovači.

   Vymazat
  3. Vytloukani klínu klínem v podání skupiny streskolaček bych rád viděl. Jen pokud to bude bez jazyka, tak mi přijde takové nedokončené.

   Vymazat
  4. Konečne ten správny scenár na vyrovnanie vesmíru: stredoškoláčky (teraz sú skôr mamičky na opušťáku) Miesha Tate a Ronda Rousey v klietke.

   Vymazat
 16. Kuk do diskusie - neni ten bradatý mizantrop náhodou Corvus von Prga?

  OdpovědětVymazat
 17. A co žába na jazyku? Nebo jazyk na žábě? Nebo snad jazyk v žábě? Každý si vybere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Well done, presne toto som mal na jazyku, len som si nevedel spomenúť.

   Vymazat
 18. Woha Franto, opatrne s tym schvalovanim komentarov, je vikend. Zasluzis si odpocinok po tazkej praci na filme.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.