22.6.22

Audio recenze: Párty Hárder: Summer Massacre - 60%

Znatelně slabší než první díl, méně vypilovaný scénář a horší tempo, ale pořád nejvtipnější česká komedie od... od původního Párty Hárd.


10 komentářů:

 1. Hele, já to teď (výjimečně) nemyslim ve zlým a nechci tě nijak šikanovat kvůli tomu, že recenzuješ 4 filmy měsíčně (za ty dvě stovky od ffffriends se nic moc víc čekat nedá), ale používat slovní spojení "nejlepší česká komedie od původního Párty Hárd", když jsi dvě třetiny českejch komedií od původního Párty Hárd neviděl, mi přijde prostě debilní. (A pokud se k tomu nějak vyjadřuješ v tom podcastu, tak sorry, ale poslouchat to odmítám.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to upřesnil, že jsem od původního Párty Hárd neviděl asi tři české komedie, které možná nebyly shit. Ale třeba na Prezidentku jsem vůbec nešel, protože jsem se podíval, co jiného natočili její tvůrci a jak jsem to hodnotil. A to je případ většiny českých komedií.

   Ale samozřejmě, když píšu "nejlepší česká komedie", je tím myšleno "nejlepší z těch co jsem viděl".

   Vymazat
  2. Chtěl jsem napsat, že Prezidentka je s pravděpodobností hraničící s jistotou naprostá sračka, ale na druhou stranu je tu reálná šance, že je to taková sračka, až je to zábavné, přičemž vtipné recenzování takových filmů bylo kdysi důležitou součástí tohoto blogu. Ale pak jsem si uvědomil, že ty vtipné recenze bývaly psané a jejich kouzlo je do audio podoby patrně nepřevoditelné. Takže jsi se vlastně rozhodl naprosto správně. Což je z určitého pohledu na věc trochu smutné.

   Vymazat
 2. Moje manželka byla z tohoto filmu nadšená (byli jsme na předpremiéře).

  OdpovědětVymazat
 3. z českého hiphopu doporučuju Gambrz Reprs, rap jinak neposlouchám

  OdpovědětVymazat
 4. Nechme stranou subjektivní hodnocení filmu na Fukocastu (se kterým také nesouhlasím), ale zarazilo mě, že nechápete, jak mohl mít film 20x vyšší rozpočet než minulý díl a přitom není 20x lepší. U filmového recenzenta bych očekával, že třeba bude tušit, jak probíhá výroba filmu a jaký je rozdíl mezi amatérskou a profesionální tvorbou. Pokusím se objasnit - u amatérského filmu především dělají všichni zadarmo a rozpočet tak tvoří jen naprosto nezbytné výdaje, třeba když štáb někam potřebuje dojet autem, nebo si půjčit kameru a tak.... Zatímco u dvojky za to dostávali lidi nějakým způsobem zaplaceno, navíc se točilo na lokaci, jezdilo se autem, točilo se z dronu, na opravdovou kameru, v exteriérech, film obsahuje dvě animované sekvence, na závěrečné shitparty je třeba 10x tolik účastníků.... což podle mě nějak dohromady ten velký rozdíl v rozpočtech vysvětluje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezarazilo mě, že 20x vyšší rozpočet nezaručuje 20x vyšší kvalitu. Říkám v recenzi, že by to asi zarazilo "normální" diváky, kteří NEVĚDÍ jak probíhá výroba filmu. Polovina vašeho vysvětlujícího odstavce je opakováním toho, co jsem já sám přímo v recenzi řekl.

   Vymazat
 5. Frantisku, kolikrat ses zasmal u komedie Bony a klid 2, ktera dostala 70 procent? Je Party Harder opravdu o deset procent horsi a doporucil bys mi radeji koupit DVD Bony a klid 2 nez DVD s timto filmem, pokud se chci zasmat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepamatuju si to, nepočítal jsem to, ale u Bonů a klid 2 jsem se bavil o trochu více než u Párty Hárder. U Bonů a klid 2 to, pravda, možná vždycky nebylo v místech, ve kterých jsem se podle tvůrců bavit měl, ale to by nemělo mít na moje hodnocení vliv, nicht wahr?

   Vymazat
 6. Mňó, mně se to líbilo víc než jednička. Péťův táta, Radim Neuvirt je top.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.