FFFFriends = FFFilm Friends

Provoz FFFILmu je od prosince 2011 placen z dobrovolných příspěvků jeho čtenářů. Čtete FFFILM a chcete, aby dál vycházel přinejmenším v takové kvalitě a kvantitě jako dosud, nebo dokonce v lepší než dosud? Můžete pro to něco udělat a finančně přispět.

Můžete něco poslat jednorázově. Můžete něco poslat když si přečtete článek který vás obzvlášť pobavil nebo poučil. Můžete něco posílat pravidelně

Nebo nemusíte posílat nic a i pak vám zůstane kompletní FFFILM přístupný zdarma tak dlouho, dokud budu schopen ho nějak vytvářet. Je to zcela na vás, na vašich schopnostech a vašich potřebách (trochu jako v socialismu). Neplatíte za zajíce v pytli, platíte za to, co už znáte.

Raději ještě jednou: Příspěvky jsou zcela dobrovolné a pokud nepřispějete, nejste nijak penalizováni a nepřicházíte o žádný "bonusový obsah".

Platí ale samozřejmě, že obsah FFFILMu a doprovodných akcí je závislý na tom, kolik peněz od vás celkem dostanu, a o kolik více námahy budu tudíž moci vložit do FFFILMu na úkor své ostatní různorodé obživy.

Skoro realtime stav přicházejících plateb můžete sledovat zde. Na jeho základě si můžete například udělat představu o tom, jestli příchozí peníze odpovídají tomu, kolik bych dle vašeho názoru měl za FFFILM dostávat, a na základě toho přidat / ubrat. V grafu nejsou zaneseny příspěvky v Bitcoinech, které jsou ale zanedbatelné.

Já díky vaší štědrosti (simulace)

Aktuálně jsou k dispozici tyto platební metody:
1. Přímý převod na účet:
Pokud máte mobilní bankovní aplikaci, která podporuje platební QR kódy, nejjednodušší je naskenovat tento a vyplnit libovolnou částku (a případně vzkaz pro příjemce):

Pokud chcete zaplatit ručně, pak číslo účtu je 2500311234/2010 (FIO banka)

Jako variabilní symbol vždy uveďte "65535" (což je FFFF v šestnáctkové soustavě, pochopitelně), jinak vaše platba nebude patřičně připsána.

Pokud vyplníte zprávu pro příjemce, tato se automaticky objeví v real-time chatu FFFilmu, kde si ji může kdokoliv přečíst. Tudíž do zprávy pro příjemce neuvádějte žádné citlivé údaje!

2. PayPal:
Přispívat přes PayPal již není možné (což je vina PayPalu). Pokud jste dříve úspěšně iniciovali pravidelnou platbu přes PayPal, tato nadále funguje.

Bitcoin je radikální nová idea jak manipulovat s penězi, digitální měna, zcela nezávislá na bankách nebo vládách. Fungování Bitcoinů je velmi netradiční a poměrně komplikované, takže vám ho zde nebudu vysvětlovat (viz oficiální stránky), ale pokud se uchytí, bude to velmi zajímavé. Bitcoin peněženka FFFILMu má skvělý mnemotechnický identifikátor: 1BULVYwQY1DPwCvHTaveQraJ43A9Va19Z. QR kód této adresy najdete spolu s přehledem všech plateb tady na Blockchain.info.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pokud neuvedete jinak, budu předpokládat, že nemáte nic proti tomu, aby výše vašeho sponzoringu a zpráva pro příjemce (mimo vašeho e-mailu) byla zveřejněna.

Pokud si přejete vystavit potvrzení o platbě, není to problém. Upozorňuji, že peníze, které mi posíláte, se bohužel nedají prohlásit za dary - já je účtuji jako příjmy z vydavatelské činnosti.

Děkuji mnohokrát.